Emberi Erőforrások Minisztériuma

Doncsev András parlamenti államtitkár, az emberi erőforrások miniszterének megbízásából szakmai kitüntetéseket adott át nemzeti ünnepünk kapcsán 2013. augusztus 19-én 17 órakor a Szépművészeti Múzeumban tartott díjátadón, amelyen részt vettek az adott szakterület államtitkárai, helyettes államtitkárai is; Dr. Klinghammer István felsőoktatásért felelős államtitkár, Sipos Imre köznevelésért felelős helyettes államtitkár, Hammerstein Judit kultúrpolitikáért felelős helyettes államtitkár, valamint Fülöp Attila család- és esélyteremtési politikáért felelős helyettes államtitkár.



A felsőoktatás területén végzett kiemelkedő munkájáért Trefort Ágoston díjat kapott:


Bökönyi Miklósné

Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Biokémiai Intézet oktatási adminisztrátora

Dóczy Emilné

Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógikum Központ Gazdasági Főosztály, ügyvivő szakértője

Körber Tivadarné

a Zeneakadémia munkatársa, az Eötvös Loránd Tudományegyetem ének-zene tanszékének tanára

Dr. Nagy Géza

a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar Kémiai Intézet egyetemi tanára

Dr. Patkó Gyula

a Miskolci Egyetem egyetem tanára

Rozsnyai Krisztina

a Magyar Akkreditációs Bizottság szakreferense

Sziráki Zsuzsanna

Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar Dékáni Hivatal főtanácsos ügyvivő szakértője, csoportvezetője

Varga Ferencné

a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi Kar Matematikai Tanszékcsoport szakkönyvtár vezetője.

A köznevelés területén hosszabb időn át végzett kiemelkedő munkájáért Trefort Ágoston–díjat kapott:


Kiss Gyuláné

az oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola nyugalmazott gazdasági vezetője

Farkas Istvánné

Szentgotthárd és Kistérsége Oktatási Intézmény Általános Iskolájának iskolatitkára

Gáspárné Vágási Julianna

Józsefvárosi Pedagógiai Szolgálat intézményvezető

Kraszlán István

az Emberi Erőforrások Minisztériumának Köznevelési Nemzetiségi Főosztályának nemzetiségi főtanácsadója

László Lajosné

a Szentgotthárd és Kistérsége Oktatási Intézmény Általános Iskolájának iskolatitkára

Nagy Ágnes Marianna

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kádas György Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Egységes Gyógypedagógiai Intézmény, Diákotthon és Gyermekotthon gazdasági vezetője

Schuszterné Busi Mária

a Budapest Főváros XXIII. Kerület Soroksár Önkormányzat Oktatási Osztály gazdasági főmunkatársa.

A közművelődés területén huzamosabb ideig kiemelkedő tevékenységéért Bessenyei György-díjat kapott:

Czégény Ilona Gizella

Újpesti Kulturális Központ - Ady Endre Művelődési Ház igazgató helyettese

Dr. Kardos László

Kölcsey Ferenc Megyei Művelődési Központ nyugalmazott címzetes igazgatója

Nyitrai Mária

Csili Művelődési Központ népművelő Péterfi Ferenc Nemzeti Művelődési Intézet osztályvezetője

Tánczos Tamás

a Miskolci Kulturális Központ, intézményegység vezetője.


Az egyes népművészeti ágakban kiemelkedő alkotó-, vagy előadó művészeti tevékenységéért a Népművészet Ifjú Mestere-díjat kapott:


Bohács Brigitta és Éder Róbert néptáncospár

Csíkné Bardon Réka csuhéfonó népi iparművész

Forgács Gyöngyi Imola vesszőfonó népi iparművész

Gajdics Krisztián bőrműves népi iparművész

Győri Balázs bútorkészítő népi iparművész

Krajcsó Bence citeraművész

Pál Eszter énekes előadóművész.


A kiemelkedő muzeológiai tevékenységéért Móra Ferenc-díjat kapott:


Dr. Horváth László Csaba

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Múzeumok Igazgatóságának megyei igazgatója

Nagy Istvánné

a Néprajzi Múzeum nyugdíjas dolgozója

Dr. Szakáll Sándor

Miskolci Egyetem, Ásvány- és Kőzettani Intézeti Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense, muzeológus.


A levéltárosi szakterületen elért kimagasló teljesítményéért Pauler Gyula – díjat  kapott:


dr. Szabadi István a Tiszántúli Egyházkerületi és Kollégiumi Levéltára igazgatója.


A könyvtári szakterületen hosszabb időn át végzett kiemelkedő teljesítményének elismeréseként Szinnyei József-díjat kapott:


Fehér Miklós István

a Könyvtári Intézet könyvtárosa

Fonyó Istvánné

Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem Országos Műszaki Információs Központ és Könyvtár nyugalmazott főigazgatója

Dr. Kokas Károly

Szegedi Tudományegyetem, Klebelsberg Kuno Könyvtár főigazgató-helyettese

Takács Ferenc

Apáczai Nevelési és Általános Művelődési Központ Könyvtárának igazgatója.Kiemelkedő, színvonalas szakmai munkájáért



Miniszteri Elismerő Oklevelet kapott:


Jóna István

a Szinvavölgyi Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója

Perlaki Attila

a gyulai Erkel Ferenc Gimnázium karnagya

Bleszkánné Kis Ildikó

az Óbudai Családi Tanácsadó és Gyermekvédelmi Központ családgondozó, intézményvezető-helyettese

Engel Józsefné

a XI. kerületi szociális ellátó rendszerhez kapcsolódó közalapítvány felügyelő bizottságának elnöke

Garancz Anasztázia

a Budapest Főváros IX. kerület Önkormányzata, Ferencvárosi Gyermekek Átmeneti Otthona szakmai vezetője

Háromszéki Ildikó

a Győr-Moson-Sopron Megyei Gyermekvédelmi Központ igazgatója

Jordánné Kránicz Rozália

a Tatabányai Egyesített Bölcsődék Dózsakerti Bölcsőde intézményvezetője

Dr. Messné dr. Mezey Klára

a Családért Csoport alapítója, vezetője

Nagyné Mákos Izolda

a Nógrád Megyei Kormányhivatal Szécsényi Járási Hivatal Járási Gyámhivatal gyámügyi ügyintézője

Orosz Mária Valéria

Topház Speciális Otthon mentálhigiénés munkatársa, gyógypedagógiai asszisztens

Szokó Zsolt

a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesületének elnöke.